Hakkımızda

istmer hakkımızda istatistik

Biz Kimiz?

Günümüz dünyasında araştırmacılar, işletmeler ve çeşitli kuruluşlar tarafından sürekli olarak veriler toplanıyor ve toplanan bu veriler analiz edilip değere dönüşmeye ihtiyaç duyuyor. İşte tam bu noktada İSTMER, veri biliminin gücünü arkasına alarak istatistiksel analiz sürecinde verilerinize anlam kazandırıyor. İSTMER, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknopark A.Ş. ile başlayan istatistik serüvenini Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark A.Ş. bünyesinde sürdürüyor.

İSTMER olarak, doğrudan İstatistik bölümünde görev yapan bir akademisyen ve profesyonel istatistikçilerden oluşan bir ekip ile veri analizi, pazar araştırmaları ve veri bilimi eğitimleri alanlarında hizmet veriyoruz. Akademik uzmanlığın getirdiği bilimsel, profesyonel ve güvenilir analiz ilkeleri doğrultusunda, ihtiyacınıza göre en uygun analiz çözümlerini sunmak için yanınızdayız.

Vizyon

İSTMER olarak küresel ölçekte veri bilimine inovatif çözümlerimizle katkı sunmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda hem en modern veri bilimi tekniklerini uygulayan ve yeni teknikler keşfeden, hem de yeni veri bilimi yazılımları geliştiren bir firma olmayı şiar edindik.

Misyon

İSTMER olarak akademik analiz, veri bilimi eğitimleri ve piyasa araştırmalarında en güncel ve en bilimsel veri bilimi algoritmaları ile en güvenilir hizmeti sunmayız hedefliyoruz.